Kurs operator programista CNC poziom 2

Terminy szkoleń operatora programowania we Wrocławiu

20 lutego 2023 r. - Szkolenie poranne, pon. - pt. 08:00 - 20:00

25 lutego 2023 r. - Szkolenie weekendowe, czas trwania 3x sob., nd, 08:00 - 20:00

27 lutego 2023 r. - Szkolenie poranne, pon. - pt. 08:00 - 20:00

6 marca 2023 r. - Szkolenie poranne, pon. - pt. 08:00 - 20:00

11 marca 2023 r. - Szkolenie weekendowe, czas trwania 3x sob.-nd. 8:00 - 20:00.

13 marca 2023 r. - Szkolenie poranne, pon. - pt. 08:00 - 20:00.

25 marca 2023 r. - Szkolenie weekendowe, czas trwania 3x sob.-nd. 8:00 - 20:00.

Terminy szkoleń operatora programowania we Wrocławiu

Kto może przystąpić do kursu CNC?

Do kursu CNC może przystąpić każdy, kto planuje rozwinąć swoje umiejętności techniczne oraz programistyczne i wiąże przyszłość z sektorem przemysłu. Dużym ułatwieniem w czasie kursu może okazać się podstawowa wiedza dotycząca zagadnień technicznych oraz umiejętność obsługi komputera w stopniu minimum podstawowym. Kandydaci bez doświadczenia związanego z programowaniem i obsługą maszyn również mogą spróbować swoich sił w kursie CNC i otworzyć drzwi do nowej ścieżki kariery zawodowej.

 

Szkolenia z programowania CNC

Kurs operatora programisty maszyn sterowanych numerycznie jest jednym z najbardziej zaawansowanych szkoleń w procesach technologicznych występujących w przemyśle 4.0.

Szkolenie operatora programowania CNC swoimi zagadnieniami obejmuje dwa stanowiska tj. programisty i operatora maszyn CNC.

Celem kursu jest nauczenie  programowania procesów obróbczych, weryfikacji poprawności wprowadzonych programów, przygotowania stanowiska pracy do obróbki wstępnej i właściwej, wykonania zaprojektowanego elementu. Efekty pracy będą sprawdzane na tokarce i frezarce CNC.

W trakcie odbywania zajęć gwarantujemy dostęp do nowoczesnych technologii oraz możliwość poznania różnych systemów programowania. Zajęcia realizowane sa na systemach Fanuc, Siemens.

Szkolenia z programowania CNC

Tematyka kursu programowania maszyny CNC

Tematyka kursu programowania maszyny CNC

16 godzin zajęć teoretycznych.

Kurs programowania CNC zawiera zajęcia z podstaw rysunku technicznego w obróbce skrawaniem,

Podstawowe informacje dotyczące projektowania procesów technologicznych oraz ich strukturę i przebieg projektowania, rodzaje obróbek, dokumentację technologiczną, podstawowe informacje do procesu projektowania technologicznego, zasadnicze informacje dotyczące obróbki skrawaniem, parametry skrawania, tworzenie się wióra i wpływ parametrów obróbki na łamanie wióra, wykorzystanie nowoczesnych narzędzi stosowanych na maszynach numerycznych, operacje wykonywane na maszynach CNC, technologia obróbki wybranych detali na maszynach sterowanych numerycznie.

34 godzin zajęć praktycznych w tym:

  • Funkcje pomocnicze S, M, F, T; interpolacje liniowe G00, G01, interpolacje kołowe G02, G03
  • Obsługa wirtualnego sterownika maszyn CNC
  • Tworzenie programów w oparciu o znormalizowany język zapisu poleceń dla urządzeń CNC (G-code)
  • Dobór parametrów technologicznych
  • Symulacje toru ścieżki narzędzia w zależności od zastosowanego rodzaju interpolacji
  • Kontrola wartości posuwu i prędkości obrotowej wrzeciona.
  • Praca na maszynie
  • Programowanie cykli stałych
  • Wykonywanie detalu na tokarce z programu w trybie automatycznym i single block

Sprzęt szkoleniowy wykorzystywany w trakcie kursu CNC

Sprzęt szkoleniowy wykorzystywany  w trakcie kursu CNC

Zajęcia kursu cnc z programowania prowadzimy na frezarce i tokarce używanych w wielu zakładach produkcyjnych – nie uczymy na okrojonych wersjach szkoleniowych!

Posiadamy własne, nowe trzyosiowe centrum pionowe, a także tokarkę sterowaną numerycznie. Mamy świetnie przystosowaną salę komputerową wyposażoną w symulatory systemów sterowania CNC!

Nasze wyposażenie stawia nas na bardzo wysokim miejscu w hierarchii firm szkolących w Europie.


Egzamin

W ostatnim dniu szkolenia zostanie przeprowadzony egzamin. Certyfikacja odbędzie się w oparciu o normę PN-EN ISO/IEC 17024:2012.

Po zdanym egzaminie uczestnik otrzyma certyfikat wydany przez Polski Instytut Certyfikacji, honorowany w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Koszt egzaminu wynosi 200 zł i nie jest wliczony w cenę kursu.

Egzamin

Dlaczego warto zapisać się na kurs CNC we Wrocławiu w Akademii dla Przemysłu?

Kurs CNC w Akademii dla Przemysłu z Wrocławia oferuje możliwość nabycia aktualnej wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z nowoczesnymi sposobami obróbki różnych materiałów przy użyciu maszyn CNC m.in. tokarek i frezarek. Podczas wykładów i zajęć praktycznych za przygotowanie uczestników kursu odpowiadają wykwalifikowani instruktorzy i czynni zawodowo praktycy, którzy na co dzień pracują z najnowszymi systemami. Stawiamy na praktyczne poznanie obecnych standardów pracy i przystosowanie do podjęcia nowego stanowiska w renomowanych firmach.

Do jakiej pracy przygotowuje kurs CNC?

Ukończony kurs CNC i pozytywny wynik otrzymany z egzaminu otwiera przed uczestnikami nowe możliwości zawodowe. Po kursie możesz ubiegać się o pracę na stanowiskach operatora-programisty obrabiarek skrawających w Polsce i za granicą. Zatrudnienie znajdziesz m.in. w zakładach produkcyjnych związanych z branżą przemysłu ciężkiego, motoryzacją, przemysłem drogowym oraz wojskowym. Możesz również rozwinąć swoje umiejętności w mniejszych zakładach i warsztatach wykorzystujących nowoczesne technologie obróbki skrawaniem.

Jakie możliwości oferuje certyfikat zdobyty po kursie CNC?

Po kursie CNC zakończonym egzaminem otrzymasz certyfikat wydany przez Polski Instytut Certyfikacji, który jest współmierny z certyfikatem TUV SUD. Dzięki temu świadectwu zdobytych uprawnień pracę operatora-programisty możesz otrzymać również poza Polską, ponieważ certyfikat jest honorowany również przez pozostałe państwa Unii Europejskiej oraz kraje należące do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Czym będziesz zajmował się po kursie CNC?


Operator programista CNC jest odpowiedzialny za zaprogramowanie, projektowanie, a także poprawną konfigurowanie pracy na maszynach i obrabiarkach CNC. W tym celu programista CNC musi posiadać znajomość języka programowania G-kod, używanego do uruchamiania maszyn CNC. Za pomocą kodu G programista może sterować różnymi ruchami i funkcjami narzędzia CNC.

Aby poznać właściwą kolejność czynności wymaganych do wykonania części wyjściowej, programista CNC musi najpierw przetestować i poznać jej specyfikacje. Programista następnie rozważa, jaki materiał jest używany, jak szybko powinien być podawany do maszyny, gdzie należy umieścić otwory lub inne elementy i tak dalej. Wszystko to zamienia się w serię instrukcji, które urządzenie ma wykonać.

Obsługa i programowanie obrabiarek cnc

Zasadniczo obróbka CNC umożliwia wstępne zaprogramowanie prędkości i położenia funkcji obrabiarki, których nauczysz się na kursie programowania CNC, a także uruchamianie ich za pomocą oprogramowania w powtarzalnych, przewidywalnych cyklach, a wszystko to przy niewielkim zaangażowaniu operatora w trakcie ćwiczenia praktyczne odbywanego szkolenia.

W procesie obróbki CNC powstaje projekt, który jest następnie tłumaczony na kod komputerowy do wykonania przez system CNC. Po wprowadzeniu programu operator CNC uruchamia go próbnie, aby upewnić się, że wprowadzony kod języka programowania nie zawiera błędów.

Następnie steruje położeniem systemu pętli otwartej lub zamkniętej. W pierwszym przypadku sygnalizacja przebiega w jednym kierunku między zaprogramowanym sterownikiem CNC a silnikiem. W systemie z zamkniętą pętlą sterownik może odbierać informacje zwrotne, co umożliwia korekcję błędów. W ten sposób system z zamkniętą pętlą może korygować nieprawidłowości w prędkości i położeniu.

Programista odnotowuje wszelkie rozbieżności między testowanymi produktami a specyfikacjami projektu i odpowiednio dostosowuje swój program. Gdy program zostanie udoskonalony, można go wdrożyć na wielu maszynach, aby rozpocząć masową produkcję przedmiotu, o której dowiesz się po ukończeniu szkolenia.


Kontakt

Jesteśmy do Waszej dyspozycji: 


Ewelina Miodek

akademia.ewelina@gmail.com
511451887

Michał Majchrzak

akademia.oferty@gmail.com
577177696

Leszek Rabsztyn

akademia.leszek@gmail.com
502025383

Zbigniew Sadowski

grupa.akademia@gmail.com
690050747

ADRES:
ul.Wiaduktowa 21
51-317 Wrocław

GODZINY OTWARCIA
pn. - pt. 9:00-17:00


DANE DO PRZELEWU
Akademia Dobrej Jazdy
ul. Bierutowska 1A
51-317 Wrocław

BANK PKO
PL 31 1020 5226 0000 6402 0261 0855

W tytule proszę wpisać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz za co dokonywany jest przelew.

W przypadku firm prosimy dodać NIP nabywcy
- potrzebny do wystawienia faktury zgodnie z Dz.U. poz. 1520.

MAPA