Kurs programowanie SIEMENS SIMATIC S7-1200 w TIA Portal – poziom 1

Szkolenia PLC

Akademia dla Przemysłu zaprasza na szkolenia z zakresu programowania sterowników logicznych Siemens S7 1200.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z nauką programowaniem PLC oraz osób chcących podnieść swoje kwalifikacje w tym zakresie.

W czasie realizacji szkolenia korzystamy z profesjonalnych stanowisk dydaktycznych, które umożliwiają realizację różnych zadań przemysłowych. Każdy uczestnik kursu będzie miał możliwość samodzielnego zaprogramowania sterownika simatic s7 oraz zintegrowania ich z robotami lub systemami taśmociągów. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców specjalizujących się w środowisku Siemens.


Szkolenia PLC

Sprzęt szkoleniowy do programowania sterowników PLC

Sprzęt szkoleniowy do programowania sterowników PLC

Do dyspozycji naszych klientów mamy  samodzielne stanowiska dydaktycznye wyposażone w sprzęt firmy FESTO oraz SIEMENS

Nasze pracownie dostępne są do Waszej dyspozycji przez 7 dni w tygodniu bez ograniczeń czasowych! Możecie szlifować swoje umiejętności w dogodnym dla siebie terminie!


Tematyka kursu programowania sterowników PLC

W czasie 24 godzin kursu zrealizujemy program, który zawiera:

• Stworzenie projektu TIA Portal, podstawowa obsługa CPU

• Języki programowania sterowników PLC SIEMENS

• Podstawowe instrukcje języka LAD

• Tworzenie podstawowych programów sterowania w języku drabinkowym LAD

• Nazwy symboliczne – pojęcie Taga

• Sposób realizacji programu przez sterownik PLC

• Przerzutniki RS/SR

• Przestrzeń adresowa „M”

• Operacja detekcji zbocza

• Idea programowania strukturalnego

• Tworzenie bloków FC

• Podstawy programowania w języku FBD

• Systemy liczbowe

• Zmienne typu całkowitego

• Funkcja MOVE

• Funkcje konwersji

• Funkcje arytmetyczne

• Układy licznikowe (countery)

• Układy odmierzające czas (timery)

• Podstawy diagnostyki sterowników PLC

• Narzędzia Cross-references, Assignment List

• Wprowadzenie do paneli przemysłowych

• Tworzenie prostych ekranów

• Tworzenie animacji na ekranach

• Modyfikacja zależności pomiędzy ekranami

• Konfiguracja alarmów na wizualizacji

• Archiwizacja projektu


Tematyka kursu programowania sterowników PLC

Terminy szkoleń

Terminy szkoleń

25 lutego 2023 r.- Szkolenie weekendowe, czas trwania sob., nd., pon, w godz 8:00 - 16:00

04 marca 2023 r. - Szkolenie weekendowe, czas trwania sob., nd., pon, w godz 8:00 - 16:00

11 marca 2023 r. - Szkolenie weekendowe, czas trwania sob., nd., pon, w godz 8:00 - 16:00

18 marca 2023 r. - Szkolenie weekendowe, czas trwania sob., nd., pon, w godz 8:00 - 16:00

25 marca 2023 r. - Szkolenie weekendowe, czas trwania sob., nd., pon, w godz 8:00 - 16:00

Egzamin

W ostatnim dniu szkolenia zostanie przeprowadzony egzamin. Certyfikacja odbędzie się w oparciu o normę PN-EN ISO/IEC 17024:2012.

Po zdanym egzaminie uczestnik otrzyma certyfikat wydany przez Polski Instytut Certyfikacji, honorowany w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Koszt egzaminu wynosi 200 zł i nie został wliczony w cenę szkolenia.

Egzamin

Programowanie sterowników logicznych (PLC) w przemyśle

Programowalne sterowniki logiczne (PLC) są od dziesięcioleci integralną częścią automatyki przemysłowej i sterowania procesami przemysłowymi. Sterowniki PLC sterują szeroką gamą aplikacji, od prostych funkcji oświetleniowych, przez systemy środowiskowe, po zakłady przetwarzania chemicznego. Systemy te pełnią wiele funkcji, zapewniając różnorodne analogowe i cyfrowe interfejsy wejściowe i wyjściowe; przetwarzanie sygnałów; konwersja danych; oraz różne protokoły komunikacyjne. 

Podstawowy moduł PLC jest wystarczająco elastyczny. Bodźce wejściowe (analogowe lub cyfrowe) są odbierane z maszyn, czujników lub zdarzeń procesowych w postaci napięcia lub prądu. PLC musi dokładnie interpretować i przetwarzać bodziec dla CPU, który z kolei definiuje zestaw instrukcji do systemów wyjściowych, które sterują elementami wykonawczymi w hali produkcyjnej lub w innym środowisku przemysłowym.Sterownik PLC Siemens simatic s7-1200

,Sterownik komunikacyjny Siemens simatic jest przeznaczony do połączenia danych pomiędzy oprogramowaniem wykonawczym, a systemami sterowania Siemens za pośrednictwem sieci Ethernet. Środowisko programistyczne umożliwia importowanie tagów ze środowisk programistycznych TIA Portal i STEP 7 w formacie *.XLSX oraz struktur danych z plików zawierających definicje tekstów strukturalnych zgodnie z normą.

Komunikacja między sterownikiem Siemens S7-1200 a urządzeniami opiera się na zasadzie żądanie-odpowiedź. Sterownik jest uruchamiany przez oprogramowanie wykonawcze podczas uruchamiania projektu wizualizacji. Oprogramowanie SIMATIC jest zintegrowanym środowiskiem systemowym dla wszystkich systemów SIMATIC i oferuje użytkownikowi doskonałe narzędzie do każdego zadania i każdej fazy projektu w celu optymalizacji jego pracy.

Informacje wymagane do nawiązania połączenia sterownika siemens z urządzeniami są odczytywane z projektu wizualizacji. Po odczytaniu tych informacji aktywowana jest komunikacja ze wszystkimi podłączonymi urządzeniami.


Języki programowania sterowników Siemens Simatic

Podstawowe oprogramowanie S7 zawiera trzy języki LAD, FBD i STL, które są zgodne ze standardem IEC i które można łatwo i intuicyjnie nauczyć się. Wszystkie trzy języki posiadają obszerny zestaw funkcji, które można zastosować w całej gamie sterowników SIMATIC. Sterowniki logiczne Siemens są jednymi z najczęściej używanych w branży. W rzeczywistości ponad 30% rynku jest zdominowane przez Siemens PLC.


Wstęp do nauki programowania sterowników PLC

Aby rozpocząć programowanie PLC, musisz wiedzieć kilka rzeczy o języku programowania (LAD). Powinieneś wiedzieć, dlaczego wymyślono logikę drabinkową, ponieważ wtedy znacznie łatwiej będzie ci ją zrozumieć. Zwłaszcza jeśli masz wcześniejsze doświadczenie z obwodami elektrycznymi i przekaźnikami.

Logika drabinkowa jest graficznym językiem programowania, co oznacza, że ​​zamiast tekstu programowanie odbywa się poprzez łączenie różnych elementów graficznych. Te elementy graficzne nazywane są symbolami w języku drabinkowym.

Jedną z inteligentnych rzeczy związanych z symbolami logiki drabinkowej jest to, że wyglądają jak symbole elektryczne. Logika drabinkowa została pierwotnie stworzona dla techników, elektryków i osób z wykształceniem elektrycznym. Osoby przyzwyczajone do przeglądania schematów elektrycznych i schematów. Podobnie jak w schematach elektrycznych, logika drabinkowa zawiera symbole styków i przekaźników (które w logice drabinkowej nazywane są cewkami). Symbole mogą wyglądać nieco inaczej niż te, które można znaleźć na schematach elektrycznych, ale mają prawie takie same funkcje.

Kurs programowania sterowników PLC cena


Cena kurs programowania sterowników PLC wynosi 1800zł, a samo szkolenie ma na celu zrozumieniu sterowania procesami za pomocą zaprogramowanych sterowników Siemens. Podczas tego kursu zapoznasz się ze sterownikiem S7-1200 , najlepszym sterownikiem firmy Siemens dla początkujących. Dowiesz się, jak programować sterowniki PLC za pomocą TIA Portal, który pomoże ci lepiej zrozumieć proces działania sterowników logiczneych PLC.

TIA Portal to oprogramowanie do programowania programowalnych sterowników logicznych firmy Siemens. Służy do programowania wszystkich sterowników PLC i HMI. Oznacza to, że podczas tego kursu poznasz podstawy programowania sterowników plc, nauczysz się, jak programować, aby skutecznie nawigować po panelu oprogramowania dla wszystkich innych produktów firmy Siemens.


Kontakt

Jesteśmy do Waszej dyspozycji: 


Ewelina Miodek

akademia.ewelina@gmail.com
511451887

Michał Majchrzak

akademia.oferty@gmail.com
577177696

Leszek Rabsztyn

akademia.leszek@gmail.com
502025383

Zbigniew Sadowski

grupa.akademia@gmail.com
690050747

ADRES:
ul.Wiaduktowa 21
51-317 Wrocław

GODZINY OTWARCIA
pn. - pt. 9:00-17:00


DANE DO PRZELEWU
Akademia Dobrej Jazdy
ul. Bierutowska 1A
51-317 Wrocław

BANK PKO
PL 31 1020 5226 0000 6402 0261 0855

W tytule proszę wpisać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz za co dokonywany jest przelew.

W przypadku firm prosimy dodać NIP nabywcy
- potrzebny do wystawienia faktury zgodnie z Dz.U. poz. 1520.

MAPA